Menu

Sauna

Czym jest Ori-Sauna?

Ori-Sauna jest oryginalną, suchą sauną fińską. Sauna fińska jest niewątpliwie najpopularniejszą formą kąpieli w ciepłym powietrzu. Rozpowszechniona kiedyś głównie w krajach skandynawskich – dzisiaj zyskuje coraz większą grupę zwolenników na całym świecie, w tym także w Polsce.

Sauny Ori wykonane są ze specjalnego, wolno rosnącego świerka skandynawskiego. Ich wyposażenie – pozwala łączyć w sobie zalety tradycyjnej sauny fińskiej (sucha sauna fińska) z zaletami nowoczesnych kabin do leczniczego oddziaływania ziołami (ziołoterapia), zapachami (aromaterapia) i światłem (chromatoterapia). Uprzejmie prosimy o nie przebywanie w saunie w sposób niekrępujący innych i higieniczny.

Czym jest Sauna Infrared?

Sauna niskotemperaturowa, inaczej zwana sauną (kabiną) infrared, choć nazwana została odkryciem ostatnich lat ma już ich prawie 40. Patent na cyrkonowo-ceramiczne grzejniki w 1965 roku otrzymał dr Tadashi Ishikawa. Systemy termiczne oparte na promiennikach dr Ishikawa do 1979 roku były używane wyłącznie przez lekarzy w Japonii. Dopiero po wygaśnięciu ochrony patentowej zostały przekazane do publicznego użytkowania.

Źródłem ciepła podczerwonego systemu termicznego jest piasek, ogrzewany przez umieszczoną w nim elektryczną cewkę oporową. Całość zamknięta jest w długiej, cienkiej rurze cyrkonowo-ceramicznej.

Unikalność saun infrared polega na tym, że ponad 80% energii penetrującej nasze ciało przekształca się w ciepło, rozgrzewając je „od wewnątrz” a tylko niecałe 20% energii podczerwonej ogrzewa powietrze. Tradycyjna sauna musi polegać na pośrednich sposobach ogrzewania (prądy powietrza, następnie przewodzenie) co w konsekwencji powoduje bezpośredni kontakt gorącego powietrza ze skórą a następnie ogrzanie organizmu „od zewnątrz”.

Sauny niskotemperaturowe zyskują coraz większą ilość zwolenników nie tylko w Europie, ale także i w Polsce. Wynika to głównie z kilku powodów. A oto one:

 

  • z saun niskotemperaturowych mogą korzystać praktycznie wszyscy bez ograniczeń wiekowych;
  • można korzystać z nich w ubraniu (sportowcy);
  • można korzystać z nich przy otwartych drzwiach (osoby z klaustrofobią czy dusznościami);
  • doskonale nadają się do spalania tkanki tłuszczowej

Źródło: www.saunet.pl